Romanian-Strikers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian-Strikers

Clan Forum
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 O chestie interesanta...

Go down 
AuthorMessage
mazura
Spammer
Spammer
mazura


Posts : 63
Join date : 2007-11-21
Age : 35
Location : Cluj-Napoca

O chestie interesanta... Empty
PostSubject: O chestie interesanta...   O chestie interesanta... Icon_minitimeTue Feb 19, 2008 3:27 pm

Azi am vorbit cu un coleg de-al meu care face treaba asta de ceva vreme si o scos bani frumosi "pe degeaba" ca sa zic asa. Treaba sta asa, va faceti un account pe https://www.alertpay.com si apoi pe http://www.bux.to/index.php si treceti la referrer mazura (asta ii ca sa ma ajutati pe mine ca oricum voi nu pierdeti nimic). Toata faza e ca bux.to ii un site care tine evidenta unor reclame pe care trebuie sa stai 30 sec pe fiecare apoi sa intri pe urmatoarea (nu mai mult de 16 reclame pe zi...adica vreo 6 min) si de pe urma carora iei 0.01$/reclama si care sunt mai apoi transferati pe primul site-u care face legatura cu banca in cazul in care vreti sa va luati banii de pe cont. Stiu ca 16 centi/zi is putini dar daca va bagati mai apoi si prieteni si ii puneti sa va treaca pe voi la referrer mai luati cate 0.01$ pt fiecare reclama pe care ei stau 30 sec.

Cu 7 prieteni care v-au trecut la referrer pe voi luati pe zi (normal in cazu in care sunt seriosi si se duc pe reclame alea 6 min in fiecare zi ca si voi) ceva mai mult de 1$. Io zic ca 1$/zi pt 6 min de stat pe niste reclame ii chiar acceptabil (si normal ca suma creste cu cat mai multi preteni va bagati).

Probabil ca, credeti ca-i o mare prostie si nu am altceva mai bun de facut decat sa va prostesc cu tampenii da ii cat se poate de serios...colegul meu o luat pana acuma cam 70$ de pe faza asta.

In concluzie va rog sa faceti ce am zis mai sus daca vreti, normal, si sa ma treceti la referrer (mazura) ca sa ma ajutati pe mine Wink. Oricum voi nu pierdeti nimic din faza asta (numa 6 min, timp in care te-ai putea scarpina in cur in lipsa de ocupatie Razz).

P.S. Nu merge sa faceti mai multe account-uri si sa va bagati pe voi referre nici daca aveti IP dinamic... nu stiu cum da stie ca tot de pe calcu respectiv ai intrat.
Back to top Go down
 
O chestie interesanta...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian-Strikers :: Romanian-Strikers :: "Anything"Board-
Jump to: